MENU

O nás

Sme malá farma pozostávajúca z členov nasej rodiny a priateľov. Nachádzame sa na juhozápade Štiavnických vrchov, v obci Devičany. Náš sad s rozlohou 7 ha leží na neďalekom kopci Háj. Jeho názvom sme sa inšpirovali pri hladaní mena pre nasu farmu.

Pôdu sme získali ako náhradné pozemky za našu pôdu, ktorú užívalo poľnohospodárske družstvo.Vybrali sme si opustený ovocný sad a v trojici spolu s kamarátkou Milenou, sme ho začali čistiť. Sad nebol udržiavaný asi 20 rokov, čo spôsobilo, že bol prerastený šípmi a trnkami. Niektoré stromy sme objavili až počas čistenia. Vyhovovalo nám to však chlavne kvôli čistote pôdy, keďže postreky tu neboli aplikované už dlhý čas. 

Farmu sme založili na jar v roku 2003. Pôvodne sme mali v pláne pestovať liečivé rastliny ako doplnkovú činnosť k naším zamestnaniam. Nakoniec sme sa začali naplno venovať ovociu a jeho spracovávaniu a farma sa pre niektorých z nás stala hlavnou činnosťou. 

Momentálne sú pozemky vyčistené, dosádzame nové stromy, spracovávame ovocie, chováme ovce kvôli údržbe sadu a vlastnej spotrebe. Pri  bylinkách sme zostali, ale len kvôli niektorým receptúram. Venujeme sa farme 365 dni v roku naplno.


farma@nahaji.sk Devičany

Na našej malej farme pestujeme ovocie, zeleninu a liečivé rastliny, chováme ovce a včely, spracovávame vlnu. Hospodárime ohľaduplne k prírode a životnému prostrediu.

Nájdete nás v obci Devičany, okres Levice. Pozrite si našu aktuálnu ponuku, alebo nás kontaktujte pre podrobnejšie informácie.

Marcela Nemcová

farma@nahaji.sk

0905 630 152

Miroslav Slížik

farma@nahaji.sk

0905 747 427

Všetky práva vyhradené. Obsah nie je možné kopírovať bez súhlasu M. Nemcovej alebo M. Slížika.
© Copyright 2004-2019 www.nahaji.sk. Informácie o využívaní Cookies | Návštevníci tejto stránky súhlasia s pravidlami používania  • farma@nahaji.sk
  • Devičany
  • +421 905 630 152
  • Sledujte Nás na FB